Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title ŚNIEŻNE KOTŁY

ŚNIEŻNE KOTŁY

ŚNIEŻNE KOTŁY

ŚNIEŻNE KOTŁY

 nazywane „Oczami Karkonosza” a także „Kryjówką Ducha Gór” są jednym z najpopularniejszych celów wycieczek. Już na początku XIX w. powstało nad tam  pierwsze schronisko, ale często rujnowały go liczne wichury i uderzenia pioruna. Wielokrotnie przebudowywane teraz służy wyłącznie jako stacja przekaźnikowa.
Po wjeździe kolejką krzesełkową na Szrenicę, do Śnieżnych Kotłów prowadzi szeroka i płaska droga, po której poruszać  się mogą nawet najmniej sprawni turyści. Niesamowite widoki, fantastyczny zapach kosodrzewiny i „krystaliczne powietrze” wynagrodzą wszelkie trudy.

3MegaCam

Na dno kotłów prowadzi trudny kamienisty szlak. To miejsce, gdzie często nawet w sierpniu zalega jeszcze śnieg. Stąd jego nazwa. Dwa polodowcowe kotły mają pionowe ściany o wysokości 200 metrów. Na ich dnie znajdują się 3 śnieżne małe stawy. Rozdziela je Grzęda – skalna przegroda. Śnieżne Kotły są rezerwatem ścisłym.  Rośnie tam  niezwykle rzadka roślinność alpejska i arktyczna. Dlatego też nie wolno zbaczać z wytyczonych szlaków. Nad Śnieżnymi Kotłami  są tarasy widokowe, z których przy dobrej widoczności widać miejscowości oddalone o 100 km. Zimą ze względu na częste lawiny, zamknięty jest szlak prowadzący dnem kotłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Portfolio  |  Informacje: Brak utworzonych elementów, dodaj kilka.
Opinie  |  Informacje: Brak utworzonych elementów, dodaj kilka.